Jazyk/Nyelv 

Deň seniorov

20231011_133346

„Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Október je v našich mysliach pevne spojený s úctou k starším oficiálne ale aj symbolicky, keďže je to jesenný mesiac a aj ľudský život sa obrazne delí na ročné obdobia a naši obyvatelia prežívajú už prevažne jeseň svojho života. A ako je už u nás každoročnou tradíciou, pripravili sme pre nich 11. októbra slávnostné popoludnie spojené s občerstvením – koláčikom a čajíkom. 

Spoločne strávený čas nám spestrili šikovné deti z družiny Základnej školy na sídlisku Západ, ktoré nám naozaj krásne zaspievali a zatancovali a potešili  výborne pripraveným programom a na záver svojho vystúpenia rozdali vlastnoručne vyrobené krásne pozdravy pre našich obyvateľov. Ďakujeme  im aj pani vychovávateľkám aj za prekvapenie pre našich obyvateľov- čerstvé domáce škvarkové pagáčiky, ktoré veľmi chutili.

V programe sme pokračovali vystúpeniami našich obyvateliek spolu so sociálnymi pracovníčkami s veršami a piesňami a potom sme privítali ženský spevácky súbor Čerenčianka v prekrásnych krojoch, ktorý nás krásnymi piesňami a spevom sprevádzal až do záveru slávnostného popoludnia.

Slávnostnú atmosféru umocňovali aj jesenne vyzdobené stoly s kvetinami vo vázach a samozrejme lesk v očiach a potešenie na tvárach všetkých zúčastnených.


Mgr. Martina Kántorová

Priložené fotografie