Milé ženy

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-164390860.jpeg_1552647294443


Osláviť 8. marec znamená pripomínať si potrebu rovnosti príležitosti žien a mužov a predstaviť si svet, v ktorom si ženy môžu byť isté, že na ich názoroch, hodnotách a snoch záleží.


Skutočným dôvodom existencie MDŽ je možnosť uvedomiť si, čo všetko sa ženám doteraz podarilo dosiahnuť a čo by ešte dosiahnuť chceli. O žene môžeme hovoriť ako o nositeľke života a  matke. Žena je prekrásne umelecké dielo, ktoré má viacero podôb. Pravda je, že žena je pilierom domácností. Aj výchova detí je predovšetkým na matkinej hlave. Žena sa dokáže lepšie postarať o malé deti, starých a chorých, je schopná väčších obetí. V živote vznikajú situácie, ktoré ženu viac podráždia. Ide o veci a činy, ktoré muži ľahostajne prehliadajú. Vážme si ženu! S jej kladnými či zápornými vlastnosťami. Nikto nie je dokonalý, bezchybný – jednoducho ideálny typ. Nech je však tak, či onak, bez ženy by bol život na zemi bezcenný. Ženy si zaslúžia, aby sme si ich dokázali uctiť po celý rok.


Som presvedčená, že ak muž dokáže ženu pochopiť, ona mu to určite vráti. Milé naše ženy, prajeme Vám, aby ste boli predovšetkým hrdé na to, že ste ženy, matky, babičky, aby ste z úst detí počuli len milé slová „mamka ďakujem ti za všetko“, aby vaše oči nepoznali slzy a aby vaše dlane rozdávali teplo a lásku.


Napísala Mgr. Dominika Boľfová

Priložené fotografie