Výlet s klientmi do Budapešti

20190826_122550 ...

Leto je už v plnom prúde a naši klienti si opäť položili otázku, kam tento rok pôjdu na výlet. Možnosti sa črtalo viacero, ale nakoniec si vybrali tú, kde sa im najviac páči.A tak spoločne zaznelo „Budapešť“.

Počasie od rána bolo vynikajúce a tak nám nič nezabránilo v tom, aby sme v pondelok ráno 26. augusta nabrali smer Budapešť. Určite jednou zo zaujímavosti Budapešti je Skalný kostol v jaskyni vo vrchu Geller doktorého sa nám aj podarilo dostať. Tento kostol spravujú bratia Pavlíni. Je to kostol postavený v jaskyni. Je krásny a je aktívnym miestom katolíckeho uctievania. Veľkým zážitkom bola pre nás aj pekná zvuková prehliadka, ktorá poskytovala podrobné informácie o tomto kostole. Ktorý má malú kaplnku a niekoľko exponátov vytesaných z kopca. Je pomerne unikátny svojou formou a štýlom. V tomto kostole sme zažili nezvyčajné prostredie a pokojnú atmosféru. Z miesta pred vchodom do jaskyne bol pekný výhľad na Dunaj a Most slobody. V okolí je veľký park a cesta na Sochu Slobody na vrch kopca. Slniečko nám svietilo celý deň a my sme si mohli v pokoji a naplno vychutnať náš výlet. Budapešť sme mali ako na dlani a mohli sme si z vtáčej perspektívy pozrieť mnoho miest: známy Budapeštiansky parlament, staré mosty,  vodopád v meste. Na prechádzke po Dunaji sme si vychutnávali pekné okolie za príjemného šumenia vody a vetra. A keď prišiel hlad presunuli sme sa do reštaurácie známej svojou pohostinnosťou s dobrou kuchyňou. Po náročnom a úspešnom dni nás čakala dlhá cesta domov, kde sme došli unavení ale v dobrej nálade.

Cieľom púte nebola len návšteva svätého  miesto ale  púť bola pre nás  duchovnou cestou. Človek sa počas cesty stretáva s mnohými ľuďmi a zároveň symbolicky smeruje aj do svojho vnútra, priestoru, v ktorom ostáva sám so sebou.

V Novej Bašte, dňa 30.augusta 2019

Napísala: Bc.Sumráková

Priložené fotografie