Výzdoba veľkonočných vajíčok

IMG_20190305_101715-768x1024


Prostredníctvom spolupráce s knižnicou Mateja Hrebendu v zastúpení jej  pracovníčkou pani Šulekovou , spoznávame viacerých zaujímavých hostí. Rovnako tak bolo aj v utorok 05.03.2019, kedy nás navštívila spolu s pani Katarínou Hromaníkovou, aby nám pani Hromaníková ukázala jej spôsob výzdoby veľkonočných vajíčok. Ako nám prezradila vyzdobuje vajíčka slepačie, kačacie, husacie, či pštrosie.


Najviac nás však zaujala jej technika výzdoby, pani používa zubnú vŕtačku, aby do vajíčka vyvŕtala vopred predkreslené obrázky. Používa aj niť, ktorú nalepí na vajíčko a následne lepidlom nanesie trblietavý prášok. Ako nám pani Hromaníková prezradila, je samouk, ktorý sa učil štýlom pokus- omyl, kým neprišla napr. na to ako dlho má byť vajíčko v dezinfekcii, alebo ako pracovať s vŕtačkou, aby škrupina nepraskla. Pani má všestranné záľuby a koníčky, aktívne využíva svoj čas, ktorým disponuje ako dôchodkyňa.


Ďakujeme obom dámam, pani Šulekovej za to, že k nám do zariadenia vždy privedie príjemných ľudí  a pani Hromaníkovej, že si opäť našla na nás čas a prišla nám ukázať niečo nové.


Napísala: Mgr. Petra Nagyová

Priložené fotografie